Baconchips

Baconchips

Welcome U Esbjerg

Welcome U Esbjerg

Kollegieturnering

Kollegieturnering

fredag, 15 juli 2016 12:44

Roskilde VK

Written by

Roskilde VK

Welcome U politik Roskilde.

Der udnævnes to ambassadører som skal fungere som kontaktpersoner til at modtage nye medlemmer. Kontaktoplysninger på de to ambassadører skal fremgå af facebookside, der skal desuden opdateres når ambassadørerne ikke er tilstede eller træningen aflyses eller rykkes, så nye medlemmer ikke går forgæves.

Nemmere kontakt til klubben skabes ved oprettelse af facebookside der administreres af udvalgte klubmedlemmer. Her skal der fremgå træningstider, træningssteder og kampdatoer. Det er desuden målet at få flere medlemmer til, at blive i hallen efter træningen og bruge tid sammen med holdet.

Der udnævnes to overordnede personer til at stå for, at formidle budskabet om klubbens nye tilbud ud på hjemmeside og blandt klubbens hold. Alle ledere, trænere og spillere skal vide at der kommer nye medlemmer, og informeres om de nye træningsformer.

Tilbuddene skulle gerne samle sig om:

  • Sjov motion uden særlige forventninger.
  • Variation i træningen.
  • Tematræninger hvor der fokuseres på elementer i spillet, men ikke går på kompromis med legen og det sociale som omdrejningspunkt.
  • 2 ambassadører der formidler budskabet ud til alle i klubben
Bedre udnyttelse af klubhuset skal være med til at holde på medlemmerne før og efter træning. Det er desuden oplagt at lave nogle sociale arrangementer i klubhuset, julefrokoster og pinsefrokoster er gode eksempler.
Read 617 times Last modified on mandag, 01 august 2016 10:46
More in this category: « Welcome U Vejle Welcome U Roskilde »

Contact

Niels

Niels
mobile: 2620 0900

William

William

Mads

Mads
mobile: 4260 4218

Casper

Casper

Mie

Mie

Login for administrering